Výuka je individuální, tj. na lekci je 1 lektor a 1 žák. Vyučuji začátečníky (bez jakýchkoli hubeních zkušeností), mírně pokročilé a středně pokročilé. Vyučuji dospělé i děti – přihlásit lze děti od 9 let, v mimořádných případech lze přijmout i děti mladší.

Student dochází na lekci zpravidla jednou týdně, ale není podmínkou. Lze dohodnout intervaly docházky i kratší (např. 2x týdně – vhodné pro začínající, kteří zatím nemají možnost cvičit), ale i delší, např. 1x za 2 týdny. Délka lekce může být buď 45 min., 60 min., někdy i 90 min. příp. dle dohody i jiná.

Samozřejmě během delší lekce zvládneme probrat a přehrát více věcí, pro začínajícího doporučuji buď 45 min. nebo 60 min.

Výuka probíhá ve všední dny nejčastěji odpoledne a večer, lekce ale mohou být i v kterýkoli denní čas, tj. i v ranních či dopoledních hodinách, po dohodě lze výjimečně sjednat lekce o víkendu.

Studenti si předplácejí vždy min. 4 lekce dopředu (mohou ale i více), přičemž při první návštěvě lze zaplatit pouze první lekci samostatně – jakožto lekci zkušební. Tj. předplatné se hradí nejpozději na 2. lekci (na druhé návštěvě). Ve výjimečných případech lze poskytnout i 2. lekci jako zkušební. Termíny lekcí záleží na dohodě.

Dohodnutý termín lekce lze zrušit nebo přesouvat nejpozději den před lekcí, a to do 20:00 dne před lekcí. Např. má-li mít student lekci v úterý (ať už v jakýkoliv čas), lekci lze zrušit či přesunout na jiný termín nejpozději v pondělí do 20:00. V opačném případě lekce propadá.

V případě včasné omluvy se lekce přesouvá na další dohodnutý termín. Z toho vyplývá, že k vyčerpání předplacených lekcí může dojít za různě dlouhou dobu, nejpozději však do 3 měsíců od uhrazení předplatného.

Výuka probíhá víceméně nepřetržitě od září do června (po dohodě může být i ve svátky). V červenci a v srpnu lze sjednat výuku dle mým možností, víceméně ne příliš pravidelně.

Výuka probíhá v mé učebně, mohu za studenty i dojíždět – cena za čas strávený na cestě je  zpravidla stejná jako cena za lekci, tj. v případě času stráveném na cestě tam i zpět 90 min., bych si účtoval např. 600 Kč jen za cestu, proto se zpravidla vyplácí jen lidem, kteří bydlí ve Vršovicích či blízkém okolí Vršovic.